Home / Kryesore / Ulet numri i rasteve të reja dhe viktimave në Itali në 24 orët e fundit

Ulet numri i rasteve të reja dhe viktimave në Itali në 24 orët e fundit

Janë 295 rastet e reja me koronavirus në Itali në 24 orët e fundit, një shifër në rënie në krahasim me dje, kur u regjistruan 379 raste.

Ndërkohë, janë shënuar 5 viktima, një shifër sërish më e ulët sesa dje (9).

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 255 të shëruar.

Në total, Italia ka regjistruar 247 832 të infektuar me Covid-19, ndërsa viktimat janë 35 146.

Check Also

“Shkundet” Greqia, tërmeti 5.5 ballë godet vendin, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.5 ballë i shkallës rihter është regjistruar pasditen e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − one =