Home / Aktualitet / U zhyt për të kapur oktapodë, zhytësi gjen skafandrën antike

U zhyt për të kapur oktapodë, zhytësi gjen skafandrën antike

Një skafandër antike zhytjeje është gjetur nga një zhytës në 35 thellësi në zonën e gadishullit të Karaburunit.

Zhytësi Endri Gjomemetaj thotë se u zhyt për të kapur oktapod, por hasi në një skafandër që mund të jetë e Luftës së Dytë Botërore ose më herët. Ai thotë se kjo skafandër tashmë do i kalojë Qendrës së peshkimit në Radhimë pasi sipas tij turistët i pëlqejnë këto vlera nënujore.

Isha zhytur në Karaburun për të gjetur ndonjë oktapod dhe rastësisht hasa në këtë skafandër. E mora për ta sjellë tek Qendra e Peshkimit”, tha Gjomemetaj.

Check Also

Shembja e pallatit 12/ Dëshmitarët: Ka ende persona nën rrënoja

Të paktën një person ka vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur pasi një ndërtesë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve − 6 =