Home / Aktualitet / U pezullua nga detyra/ Ish kreu i OFL ankimon vendimin e gjykatës

U pezullua nga detyra/ Ish kreu i OFL ankimon vendimin e gjykatës

Ish-drejtori i OFL-së Artan Shkembi i cili u pezullua nga detyra ka ankimuar vendimin e dhënë ndaj tij nga Gjykata e Posaçme, pas dyshimeve se ka dekonspiruar aksione ndërkombëtare.

Sipas avokatit Artan Broci, vendimi i Shkallës së Parë i Gjykatës së Posaçme është i parsyetuar, dhe se Shkembi duhet të qendrojë në detyrë pavarësisht hetimeve. Broci deklaron se qëndrimi i tij në detyrë nuk rrezikon prishjen e provave pasi ato tashmë janë administruar nga SPAK.

Kujtojmë se kanë qenë hetues gjermanë ata që kanë ngritur dyshime se Shkëmbi ka informuar dy subjekte të OFL-së që të ishin të kujdesshëm, pasi ndaj tyre ishin duke e kryer hetime ndërsa vetë Shkembi i ka mohuar këto akuza./CNA.al

 

Check Also

Moti i keq në vend/ Rrëshqitje dheu në Librazhd, disa banesa në ‘buzë të greminës’ (FOTO)

Shiu i dendur i cili prej orësh nuk pushon ka shkaktuar probleme të shumta në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × five =