Home / Aktualitet / ‘U ndjeva shumë mirë kur pashë ekipin tuaj’, presidenti i socialistëve europianë i nis letër Ramës

‘U ndjeva shumë mirë kur pashë ekipin tuaj’, presidenti i socialistëve europianë i nis letër Ramës

Presidenti i Partisë Socialiste Europiane, Sergei Stanishev i ka dërguar në letër kryeministrit Edi Rama të cilit i uron fitore në zgjedhjet e 25 Prillit. Stanishev thotë se u ndje i lumtur ku u njoh me ekipin e Ramës për zgjedhjet e 25 Prillit, i cili përbëhej në numër të madh nga gra dhe të rinj.

Letra e plotë: 

I dashur Kryeministër, i dashur Edi! Shpresoj që ky mesazh t’ju gjejë shëndoshë e mirë ju dhe familjen tuaj. Teksa po i afroheni zgjedhjeve të përgjithshme të 25 prillit, do doja t’ju shprehja ju dhe simotrës sonë, Partisë Socialiste të Shqipërisë, një mesazh të ngrohtë mbështetjeje.

Këto zgjedhje kanë rëndësi të madhe për rrugën e Shqipërisë drejt Europës, për vijimin e reformave dhe të rimëkëmbjes ekonomike pas pandemisë, si dhe për rindërtimin pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit 2019.

Në këto tetë vite, Partia Socialiste dhe ju personalisht keni treguar lidership të jashtëzakonshëm në drejtimin e një rruge të guximshme drejt reformave të thella e të pakthyeshme, veçanësisht në sistemin e drejtësisë. Reformat po japin fryte: ju keni filluar tashmë të rindërtoni një sistem drejtësie të bazuar në integritet dhe profesionalizëm, duke u bërë kështu shembull për të gjithë rajonin e më gjerë.

U ndjeva shumë i lumtur kur pashë që keni mbledhur një ekip plot energji dhe me një larmi kandidatësh për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, duke u mbështetur shumë te gratë dhe të rinjtë.

Besoj se këto dy forca të fuqishme do të kontribuojnë në fitoren elektorale më 26 prill, si dhe në thellimin e mëtejshëm të reformave dhe zhvillimit ekonomik të vendit në mandatin tuaj të tretë qeverisës. Duke ju uruar suksese në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Sinqerisht i juaji, Sergei Stanishev  President i Partisë Socialiste Europiane

Check Also

Aksident i rëndë, vdesin babë e bijë(DETAJE)

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur këtë pasdite në Lushnjë, ku fatkeqësisht kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 3 =