Home / Aktualitet / U largua si ministër, Lleshaj kujtohet pak me vonesë. Padit mediat për lajmin e makinës

U largua si ministër, Lleshaj kujtohet pak me vonesë. Padit mediat për lajmin e makinës

Ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qenë mesditën e sotme në Gjykatën e Tiranës, ku ka depozituar padi kundër mediave që publikuan lajmin e makinës së tij tip BMW.

Faxweb.al mëson se Lleshaj ka paditur konkretisht portalin CNA.al, i cili ishte dhe i pari që publikoi lajmin mbi makinën e ish-ministrit, ndërsa në seancën paraprake që u zhvillua sot nuk ka pasur një pajtim mes palëve.

Siç shihet dhe në pamjet e siguruara nga Fax News, pavarësisht se nuk është më pjesë e kabinetit qeveritar, Lleshaj vijon që të ketë shoqërues gjatë lëvizjes së tij, ndërkohë që në kohën kur ishte në Kuvend, mbante disa truproja.

Check Also

Gabimi i tij i kushtoi humbjen skuadrës, Xhaka u kërkon falje tifozëve të Arsenalit

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka u ka kërkuar falje tifozëve për gabimin që i kushtoi skuadrës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × five =