Home / Bota / U largua nga Bernabéu këtë janar drejt Arsenalit, Zidane i mërzitur me Odegaardin

U largua nga Bernabéu këtë janar drejt Arsenalit, Zidane i mërzitur me Odegaardin

Zinedine Zidane ka zbuluar se ai i kërkoi Martin Odegaardit të qëndrojë në Real Madrid në janar dhe të konkurrojë për një vend në formacionin e parë.

Sidoqoftë, Odegaard vendosi të largohej dhe të bashkohej me Arsenalin në huazim në kërkim të kohës së garantuar të lojës, pasi vështirë se i ishte dhënë asnjë minutë në fushë këtë sezon.

“Odegaard donte të largohej,” tha Zidane në konferencën për shtyp të Real Madrid përpara ndeshjes kundër Huescas.

“Ne kemi biseduar dy ose tre herë për të. Ai është një lojtar që dëshiron të luajë.

“Ishte kërkesa e lojtarit të largohej. Unë i thashë atij se ai duhej të qëndronte, të luftonte, të kishte qetësi, sepse ky është një proces i gjatë.

“Ai është një lojtar që unë kërkova që ta sjellim. Nuk ka qenë rasti dhe në fund të fundit është vendimi i të gjithëve. Shpresoj se ai është i lumtur” – theksoi Zidane.

Aktualisht, as Real Madridi as Arsenali nuk i kanë punët mirë, teksa po zhvillojnë një sezon aspak të mirë deri tash.

Check Also

Përse rrëmbehen fëmijët në Nigeri?

Pas rrëmbimit të vajzave në Çibok, ka nisur Iniciativa e Shkollave të Sigurta, për të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × five =