Home / Kryesore / U kap me 18500 euro të padeklaruara, ndalohet shqiptarja në Rinas

U kap me 18500 euro të padeklaruara, ndalohet shqiptarja në Rinas

Një shumë e madhe eurosh, 18500 të tilla janë kapur sot në aeroportin e Rinasit, të cilat nuk ishin deklaruar.

Ndërkohë 46-vjeçarja, poseduesja e shumës së eurove, u procedua për veprën penale Penal “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë”.

“Në vijim të kontrolleve të shtuara nga ana e Policisë Kufitare, për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, shërbimet e Policisë, në dalje të RSH-së, në aeroportin e Rinasit, pas analizës së riskut, kanë ndaluar shtetasen F. Ç., 46 vjeçe, banuese në Tiranë, e cila kishte kaluar zonën e skanerit.

Gjate kontrollit fizik, punonjësit e Policisë Kufitare të Rinasit i kanë gjetur në çantën e dorës 18500 euro, të padeklaruara në degën e doganës Rinas.

Në përfundim të veprimeve shtetasja F. Ç. u procedua penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Mos deklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime te mëtejshme”, njofton policia./TCH

Check Also

Rama hap konkursin për tre çmime: Si mund të konkurroni

Tre javët e fundit të vitit 2021 në faqen e kryeministrit Edi Rama do të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 5 =