Home / Aktualitet / U ekzekutua me 20 plumba në mes të Vlorës, zbulohet e shkuara e viktimës

U ekzekutua me 20 plumba në mes të Vlorës, zbulohet e shkuara e viktimës

Të tjera detaje dalin në dritë nga atentati që tronditi Vlorën mbrëmjen e sotme. Gentjan Qarri është qëlluar mbi 20 herë me kallashnikov nga autorët, të cilën ndodheshin në një makinë në ecje në mes të Vlorës. Disa prej plumbave e kanë kapur atë në këmbë dhe gjoks, duke i shkaktuar vdekjen.

Gjithashtu në vendin e ngjarjes janë gjetur edhe gëzhoja plumbash që do i shërbejnë policisë për zbardhjen e ngjarjes dhe autorëve.

Autorët që kanë ekzekutuar Gentjan Qarrin mendohet të kenë qenë dy dhe të kamufluar. 40-vjeçari ishte duke ecur në momentin që është qëlluar me kallashnikov.

40-vjeçari Gentjan Qarri që u ekzekutua në Vlorë njihej edhe me pseudonimin “Geçe”, ndërsa më parë ka qenë i dënuar për drogë në Itali.

Për shkak  të këtij dënimi, dyshohet se një nga pistat e ekzekutimit të jetë edhe ajo e larjes së hesapeve. Qarri ka kryer 11 vite burg në Itali dhe kishte 3 vite që kishte përfunduar dënimin./ Gazeta Shqip

Check Also

Aksion i madh në kryeqytet, arrestohen 8 zyrtarë të Policisë, akuzat që rëndojnë mbi ta

8 zyrtarë të policisë së Kosovës janë vënë në pranga me urdhët të Prokurorisë. Ky …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × two =