Home / Aktualitet / U arrestua për trafik droge, vëllai i kryebashkiakut socialist i shpëton burgut

U arrestua për trafik droge, vëllai i kryebashkiakut socialist i shpëton burgut

Albert Tuci, vëllai i kryebashkiakut të Fushë-Arrëzit, i ka shpëtuar burgut edhe pse u arrestua për trafik droge.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës ka pranuar kërkesën e avokatëve për të nxjerrë nga burgu Albert Tucin, të akuzuar për kryerjen e veprës penale “Kultivim i narkotikëve”.

Avokatët Sokol Tahiraj dhe Arbër Hoxha kërkuan zëvendësimin e masës së sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”.

Tuci është vëllai i kryetarit të Bashkisë Fushë -Arrez Fran Tucit, përfaqësues i Partisë Socialiste.

Check Also

PD: SPAK të dëshmojë se ka vullnet të luftojë korrupsionin

Partia Demokratike deklaron se SPAK vetëm ka bërë regjistrimin e kallëzimeve nga selia blu, por …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four − 4 =