Home / Aktualitet / Trump zbulon bisedën e tij me Zotin: “Zoti më qortoi, ja ç’më tha …”

Trump zbulon bisedën e tij me Zotin: “Zoti më qortoi, ja ç’më tha …”

Donald Trump e përshkroi ndikimin e koronavirusit mbi ekonominë amerikane si një mënyrë e Zotit për të testuar aftësitë e tij.

Në një miting në Uiskonsin, presidenti amerikan tha:

“Ne ndërtuam ekonominë më të madhe në historinë e botës dhe tani duhet ta ribëjmë prapë. Ky është një testim për mua nga Zoti. Ai më ka thënë se e bëra një herë. Unë e pyeta nëse isha treguar i zoti në këtë gjë sepse vetëm unë mund ta bëja.

Zoti më qortoi duke më thënë se nuk duhet të flisja kështu dhe më pas më tha se tani do të më duhet ta rindërtoj prapë ekonominë”.

Publiku qeshi me këtë deklaratë dhe Trump tha: “Dakord, po bëja shaka. Por, ekonominë unë do ta ringre prapë”./A2

Check Also

Koreja e Veriut qëllon dhe djeg një zyrtar civil të Koresë së Jugut

SEUL, KOREJA E JUGUT – Ushtria e Koresë së Jugut njoftoi se Koreja e Veriut …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seven − two =