Home / Aktualitet / Trump pas nënshkrimit të marrëveshjes: “Serbia e Kosova kanë luftuar dhe tani duhet t’i tejkalojnë këto!”

Trump pas nënshkrimit të marrëveshjes: “Serbia e Kosova kanë luftuar dhe tani duhet t’i tejkalojnë këto!”

Presidenti i SHBA, Donald Trump në konferencën e përbashkët për media me kryeministrin Avdullah Hoti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se ka pas luftime dhe hezitime në mes dy palëve dhe Grenell me të tjerët i kanë bërë palët bashkë.

“Dy shtete që kanë luftuar në mes vete dhe tashmë duhet ti tejkalojnë këto. Është keq që nuk ka ndodhur më herët por është dashur të ketë një njeri që t’i shtyjë këto çështje përpara”, ka thënë ai.

Check Also

SHBA-të konfirmojnë vdekjen e eksponentit të lartë të al-Kaidas

Shtetet e Bashkuara kanë konfirmuar vdekjen e një eksponenti të lartë të al-Kaidas në Afganistan, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × one =