Home / Aktualitet / Tropojë/ 4 mjekë me Covid-19 në gjendje të rëndë, nisen me urgjencë drejt Tiranës

Tropojë/ 4 mjekë me Covid-19 në gjendje të rëndë, nisen me urgjencë drejt Tiranës

Një qytetar nga Tropoja në mesazhin e tij dërguar ish-kryeministrit Sali Berisha, thekson se 4 mjekë të qytetit janë infektuar nga Covid-19 dhe janë në gjendje të rëndë.

Sipas qytetarit të 4 mjekët janë nisur me urgjencë drejt Tiranës.

Postimi i Berishës:

Situate e rende me covid 19 ne Tropoje!

Kater mjek jane nisur nga Tropoja drejte Tiranes me covid19 nder ta ka dhe ne gjendje te renduar.

Duke ju uruar nga zemra sherim te shpejte dhe plote mjekeve me covid19, denoj qendrimin e papergjegjshem te Edvin Hajdutit dhe ndrikull Hajnise ndaj personelit mjeksor, lenien e tij ne meshiren e semundjes pa mjetet e mbrojtjes se domosdoshme ndaj covid19.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Doktor pershendetje, nga spitali i Tropojes jane nise drejt Tiranes 4 doktor drejt tiranes ne gjendje te rende nga Covid19.

Check Also

Rëndohet situata e COVID-19/ 3 persona humbin jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend, mes viktimave dhe një i ri

3 viktima dhe 131 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve − 10 =