Home / Aktualitet / Tronditet Tirana/Shpërthën me tritol makina pranë Vasil Shantos, dyshohet për një viktimë

Tronditet Tirana/Shpërthën me tritol makina pranë Vasil Shantos, dyshohet për një viktimë

Një shpërthim ka ndodhur para pak minutash tek stacioni i fundit i Tiranës së Re.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 urën e Nesherakut, pranë Vasil Shantos.

Ndërkohë, dyshohet se drejtuesi i mjeti i cili ka qenë brenda, ka ndërruar jetë, por kjo pritet që të konfirmohet nga policia.

Dyshohet se drejtuesi i mjeti ka qenë shënjestër i një atentati.

Sikurse mund të shihet edhe nga pamjet, makina është dëmtuar thuasje e gjitha, ndërsa shërthimi ka sjellë panik në zonë, duke dëmtuar edhe makina aty pranë.

Nga informacionet paraprake dyshohet se bëhet fjalë për vënie tritoli.

Ndërkohë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur edhe drejtuesit e lartë të Policisë së Shtetit.

Check Also

Babai mbeti i vdekur dhe i biri u plagos, 5 persona vihen në pranga në Durrës

Pesë persona janë vënë në pranga pasi akuzohen për ngjarjen e rëndë te ndodhur mbrëmjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × three =