Home / Lajmi Fundit / Tronditet Italia, dëgjohet një ulërimë dhe 2 lëkundje të forta të tokës

Tronditet Italia, dëgjohet një ulërimë dhe 2 lëkundje të forta të tokës

Dy tërmete, i pari me magnitudë 2.6 në orën 8.03 të mëngjesit dhe i dyti me 3.6 në 10 a.m, janë regjistruar në zonën Norcia ( Perugia ) nga Instituti Kombëtar i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë.

Sipas zjarrfikësve, një ulërimë u dëgjua “qartë” siç u raportua nga stafi në detyrë.
Ekipi më pas doli për një inspektim në territor shkruajnë mediat italiane.

Për momentin, asnjë kërkesë për ndërhyrje nuk ka mbërritur në sallën e operacioneve.

Gjithashtu në mediat sociale është raportuar se tërmeti u ndie edhe në Marche dhe Abruzzo.

Check Also

Petro Koçi thirret me urgjencë në SPAK pas deklaratave

SPAK ka thirrur të hënën për të dhënë dëshminë e tij, deputetin e zgjedhur socialist …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + 12 =