Home / Aktualitet / Trondit Rudina Hajdari me deklaratën e saj, zbulon prapaskenat e rënda që i kanë ndodhur në Parlament

Trondit Rudina Hajdari me deklaratën e saj, zbulon prapaskenat e rënda që i kanë ndodhur në Parlament

Deputetja Rudina Hajdari ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë se burra në politikë i kanë përmendur babain dhe e kanë ofenduar.

Rudina ka treguar se dikush i ka thënë se ka shkelur mbi gjakun e babait përderisa ka pranuar që të qendrojë në parlament, dhe ajo nuk ka mundur të bëjë gjë, por nëse do të ishte një burrë në vend të saj, atëherë gjërat do të ishin ndryshe.

‘Ka pasur raste, mua më kanë thnë, burra në politikë, s’ka rëndësi kush, që kam shkelur mbi gjakun e babait pse kam pranuar të qendroj në parlament. Jam femër, por të ishte në vendin tim një mashkull do ja kishte futur me shkelm syve atij. Këtu jetojmë në një shoqëri maskiliste. Mua më ka përzënë kryetari i partisë vetëm pse pranova të qendroja aty.’-tha Hajdari.

Check Also

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 2 =