Home / Aktualitet / Trondit Basha: Jemi të tretët në botë për numrin e…

Trondit Basha: Jemi të tretët në botë për numrin e…

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe dhe ekspertë të shëndetësisë për situatën e pandemisë në vend, ka ripërsëritur akuzën e tij se numri i viktimave është më i lartë nga sa deklarohet.

Lideri i PD, nuk publikoi ndonjë dokument, por iu referuar statistikave të INSTAT që tregonin për 6 mijë viktima më shumë se një vit më parë.

Basha bëri një deklaratë tronditëse duke thënë jemi të tretët në botë për numrin e viktimave

Check Also

Brenda burgut ku po mbahet ish-polici që vrau George Floyd

Ish-polici që vrau George Floyd po mbahet në një burg të sigurisë së lartë, ndërkohë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + fifteen =