Home / Aktualitet / Tritan Kalo “revoltohet” kundër politikanëve: Merrni trastat për në emigracion…

Tritan Kalo “revoltohet” kundër politikanëve: Merrni trastat për në emigracion…

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka reaguar i revoltuar lidhur me situatën aktuale politike në vend, teksa thotë se PS është spostuar djathtas dhe PD është komplet e çorientuar gjatë këtyre 30 viteve demokraci.

Kalo përmes një shënimi në rrjete sociale konstaton se qytetarët ndihen të papërfaqësuar nga këto parti politike, pasi ato janë larguar nga programet për të cilat u krijuan, duke mos ngjallur më shpresë te qytetarët.

Ai bën thirrje për dashuri dhe respekt për vendin, për aspak militantizëm ndaj politikanëve, por për veprim që sjell ndyshim, në të kundërt rruga e vetme është ajo e emigracionit dhe boshatisja e Shqipërisë.

Screenshot_5_copy.jpg

Check Also

PORTI, AEROPORTI…(S)ËSHTË ÇËSHTJE E SIGURISË KOMBËTARE

Nga Sebastian ZONJA- Bllokimi i Twitterit të presidentit amerikan, me anë të një vendimi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 15 =