Home / Sport / Trajneri mendon largimin, Kasemiro bën paralajmërimin në prag të ‘Kupës së Amerikës’, kaos total tek skuadra e Brazilit

Trajneri mendon largimin, Kasemiro bën paralajmërimin në prag të ‘Kupës së Amerikës’, kaos total tek skuadra e Brazilit

Pasi u anulua zhvillimi i këtij kompeticioni në Kolumbi dhe Argjentinë, për shkak të situatës së pandemisë, u vendos që të luhet në Brazil, aty ku gjithashtu situata e virusit është përkeqësuar së fundmi.

Kjo nuk ka lënë një shije të mirë te lojtarët e Brazilit, të cilët janë kundër këtij vendimi të marrë dhe kanë paralajmëruar nëpërmjet kapitenit Kasemiro, se do të largohen nga kombëtarja dhe nuk do jenë pjesë e turneut.

Gjithashtu në media flitet edhe mbi një largim të mundshëm të trajnerit Tite. Thuhet se ky i fundit po mendon largimin, pak ditë para fillimit të Kupës së Amerikës, diçka që do të krijonte një kaos total.

Check Also

Gara e çiklistëve, policia merr masa, dy akse do të bllokohen në Korçë

Në datat 14 dhe 15 qershor 2021, Federata Shqiptare e Çiklizmit në bashkëpunim me Ministrinë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × three =