Home / Aktualitet / Tragjedi! Rrufeja godet 17 dasmorë, plagoset rëndë dhëndri

Tragjedi! Rrufeja godet 17 dasmorë, plagoset rëndë dhëndri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Bangladesh. Mësohet se një rrufe goditi për vdekje 17 dasmorë, ndërsa plagosi 14 të tjerë, përfshirë edhe dhëndrin. Mediat shkruajnë se ngjarja e rëndë ndodhi në momentin kur grupi po zbriste nga një varkë nga lumi Shibgani, për të shkuar tek shtëpia e nuses.

Por, ata nuk arritën dot, pasi e gjithë u kthye në një tragjedi. Ndërkohë, një raport ka treguar se qindra njerëz vdesin në Azinë Jugore nga rrufeja. Ndërsa ekspertët kanë bërë me dije se shpyllëzimi dikur mbronte njerëzimin nga rrufetë, por zhdukja e pemëve të larta e ka rritur ndjeshëm këtë fenomen.

Check Also

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 13 =