Home / Bota / Tornado shkatërron qytetin turk, plagosen edhe 16 persona (VIDEO)

Tornado shkatërron qytetin turk, plagosen edhe 16 persona (VIDEO)

Qyteti turk Cesme është goditur nga një torando në bregun e detit Egje. Nga kjo fatkeqësi natyrore janë plagosur 16 persona.

Po ashtu ka dëme të shumta materiale. Tornado, raportohet se ka kaluar përmes qytetit Çesme, e cila gjendet rreth 90 kilometra në perëndim të Izmirit.

Si rezultat i erërave të fuqishme janë shkulur pemët, shembur tarracat e shtëpive dhe dëmtuar dhjetëra makina.

“Çesme është parajsa në tokë, ka pësuar një tmerr gjatë natës së mbrëmshme”, është shprehur kryetari i këtij qytetit Ekrem Oran.

 

Check Also

Përkeqësohet zhvillimi demografik i vendit, në 8 qarqe më shumë vdekje se lindje!

Zhvillimet demografike në vend janë përkeqësuar më tej gjatë vitit 2020, duke lajmëruar një përkeqësim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × three =