Home / Aktualitet / Tjetër largim nga lista e PD-së drejtë PS-së(EMRI)

Tjetër largim nga lista e PD-së drejtë PS-së(EMRI)

Partisë Socialiste vijojnë t’i bashkohen, qytetarë, anëtarë të partive që sot nuk i përfaqësojnë më, por dhe intelektualë, figura të njohura e profesioniste. Një nga prurjet më të fundit në familjen socialiste, deri vonë votues i Partisë Demokratike është dhe mjeku kardiolog, Majk Vaqarri.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, së bashku me deputetin socialist Fatmir Xhafaj i kanë dorëzuar mjekut të ri kartën e anëtarësisë së Partisë Socialiste gjatë një takimi të zhvilluar me banorë të Njësisë 10 në kryeqytet. “Majku është bërë doktor. Ka mbaruar universitetin. Ka votuar për PD-në familjarisht. Tani është me Partinë Socialiste,” u shpreh deputeti Xhafaj.

Vijojnë largimet nga PD, Majk Vaqarri mjeku më i ri që iu

Check Also

Najada Çomo i futet politikës, vjen reagimi i Piperos: Lajm i keq për Infektivin

Najada Çomo do të jetë kandidate për deputete e Partisë Socialiste. Mjeku Pëllumb Pipero u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 7 =