Home / Aktualitet / Tiranë/ Detajet nga dy gratë që mashtruan qytetarët,10 prej tyre ju vjedhën kartat

Tiranë/ Detajet nga dy gratë që mashtruan qytetarët,10 prej tyre ju vjedhën kartat

Elisabeta Bardhollari , 39 vjeçe, infermiere dhe shoqja e saj Orjada Hoxha, 32 vjeçe, shitëse, prej kohësh mashtronin dhe vidhnin qytetarët duke u marrë kartat e ID dhe më pas tërhiqnin kredi në emrin e tyre.

Mësohet se atyre u janë dokumentuar të paktën 10 raste të vjedhjes, ku vetëm në një rast mashtrimi shkon në të paktën 4 milionë lekë të vjetra.

Më herët ka pasur në polici denoncime nga qytetarë që kanë rënë pre e mashtrimit dhe nga këtu ka nisur verifikimi nga Krimi Ekonomik në Policinë e Tiranës.

Dy gratë janë mbajtur në vëzhgim për disa kohë, deri në arrestimin e tyre.

Check Also

Jep dorëheqje Boiken Abazi nga drejtimi i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

Boiken Abazi jep dorëheqje drejtimi i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri. Përmes një postimi në profilin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − six =