Home / Aktualitet / Tirana pa drita, OSHEE tregon ku qëndron problemi dhe sa kohë do riparimi

Tirana pa drita, OSHEE tregon ku qëndron problemi dhe sa kohë do riparimi

Prej orësh, disa zona në kryeqytet ndodhen pa energji elektrike pasi një subjekt privat ka dëmtuar fiderin e tensionit të mesëm.

Kompania OSHE bën me dije se zonat pa energji janë Yzberishti, Mëzezi dhe Pallatet “Çabej”, etj.

Kompania thotë se po punohet për riparimin e defektit, ndërsa shpreh keqardhje për rastet e përsëritura.

Pa energji ka mbetur një pjesë e zonës së Yzberishtit, Mezës, Pallatet “Çabej”, etj.

Gjitthashtu bëhet me dije se për rikuperimin e dëmtimit do të duhet edhe një orë.

Check Also

U zhduk pa lënë gjurmë pas mbërritjes në Shqipëri, gjendet e djegur makina e ish-gjyqtarit

Një ish-gjyqtar italian, i cili ka qenë pjesë edhe e Serisë A gjatë karrierës së …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen + thirteen =