Home / Aktualitet / Tërmeti në Kroaci, momenti epik kur deputetët ia mbathin nga sytë këmbët

Tërmeti në Kroaci, momenti epik kur deputetët ia mbathin nga sytë këmbët

Një tërmet i fuqishëm ndodhi paraditen e sotme në Kroaci në afërsi të kryeqytetit Zagreb. Kohëzgjatja e shkurtër e tërmetit bëri që të mos shkaktoheshin dëme kolosale si njerëzore ashtu edhe materiale.

Tërmeti kishte një madhësi prej 6.3 të shkallës Rihter dhe ndodhi në orën 11:20 me orën lokale. Fuqia e tërmetit i tejkaloi kufijtë e Kroacisë duke u ndierë dhe në Itali, Hungari dhe Slloveni. Menjëherë pas tërmetit, njerëzit në Zagreb vërshuan në rrugë.

“Kam dëgjuar që kopshti gjithashtu u shemb, nuk kishte fëmijë në kopsht, ne nuk e dimë nëse kemi ndonjë të vdekur “, thotë një person tjetër që ndjeu tërmetin.

Ndërkohë që në videon e mëposhtme shihen edhe deputetët në Kuvend, të cilët frikësohen mjadt nga lëkundjet, dhe tentojnë që tia mbathin nga sytë këmbët. Për më shumë shihni videon e mëposhtme:

https://youtu.be/dhE9DJUdp0c

Check Also

Zhdukja e biznesmenit/ Mediat italiane zbulojnë: Mund të jetë

Media italiane, La Nazione, ka shkruar se biznesmeni italian, Davide Pecorelli, mund të jetë grabitur dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 5 =