Home / Aktualitet / Tërmeti i fortë godet Turqinë

Tërmeti i fortë godet Turqinë

Turqia është goditur nga një tërmet i fortë ditën e sotme. Forca e tërmetit ka qenë 4.5 ballë.

Nga të dhënat e deritanishme nuk raportoet për persona të lënduar apo dëme materiale.

Kujtojmë që Turqia gjatë muajve të fundit ka qenë nën goditjen e vazhdueshme të tërmeteve.

Check Also

Çfarë ndodhi mbrëmë në qiellin e Shkodrës? Meteorologu shpjegon fenomenin e çuditshëm

Qyteti i Shkodrës dhe zonat përreth u zbardhen nga breshëri pas reshjeve që zgjatën disa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + 18 =