Home / Bota / Tërmeti 7.2 ballë shkundi Japoninë, shikoni lëkundjet e frikshme

Tërmeti 7.2 ballë shkundi Japoninë, shikoni lëkundjet e frikshme

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 goditi dje Japoninë, ndërsa qytetarët u paralajmëruan edhe për një cunam të mundshëm.

Në rrjetet sociale janë publikuar edhe momentet kur tërmeti lëkund tokën, duke ‘shkundur’ me forcë ndërtesat.

Siç shihet dhe në videon e mëposhtme, një pjesë e të cilës tregon atë që ndodh brenda një zyre, shumë prej punonjësve vrapojnë që të dalin jashtë ndërtesës, ndërkohë që lëkundja është mjaft e madhe.

Check Also

Shoferët ngrihen në protestë

Mesditën e sotme, shoferët e furgonave dhe autoveturave taksi në Korçë kanë dalë në protestë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four + 9 =