Home / Aktualitet / Tërmeti 4.5 ballë në Adriatik/ Lëkundjet e forta u ndjenë në…

Tërmeti 4.5 ballë në Adriatik/ Lëkundjet e forta u ndjenë në…

Një tërmet është regjistruar pak më parë në detin Adriatik.

EMSC shkruan se tërmeti me magnitutë 4.5 ballë të shkallës rihter është ndjerë në disa qytete.

Tërmeti ishte me thellësi 60 km dhe distanca e saj ishte 120 km nga Kroacia dhe 68 km nga Vieste e Italisë.

Sipas raportimeve të deritanishme nuk ka të lënduar apo dëme materiale.

Check Also

Maliqi: Uragani popullor është nisur, askush nuk e ndal në 25 prill

Kur kanë mbetur edhe tre ditë nga votimi i 25 prillit, kandidati për deputet në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 − 4 =