Home / Sport / Tërmet brenda Barcelonës, Laporta nxjerr në shitje dy yjet e skuadrës

Tërmet brenda Barcelonës, Laporta nxjerr në shitje dy yjet e skuadrës

Presidenti i Barcelonës do të shkaktojë një tërmet brenda ekipit në merkaton e verës.

Sipas El Chiringuito, numri një i katalanasve ka miratuar shitjen e dy yjeve të skuadrës.

“Laporta ka nxjerrë nw shitje Busquets dhe Jordi Alba për shkak të rrogës së tyre”, ka bërë të ditur media spanjolle. Të dy veteranët janë produkte të La Masia-s, me Busquets që ka debutuar me Barçën në vitin 2008-të.

Alba u transferua tek Barça nga Valencia në vitin 2012-të dhe ka qenë një nga më të mirët në këtë sezon.

Check Also

Pirlo dhe Ronaldo me “valixhe në duar”, mbeten 3 sfida deri në fund që të shpëtojnë veten dhe Juventusin

Trajneri dhe sulmuesi juventin janë vënë në shënjestër të kritikave, nëse Juve nuk kap zonën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + ten =