Home / Aktualitet / Tërhiqet amendimi i ligjit anti-mafia, SPAK bën kërkesën e rëndësishme

Tërhiqet amendimi i ligjit anti-mafia, SPAK bën kërkesën e rëndësishme

Amendamenti i ligjit anti-mafia është tërhequr.

Sipas informacioneve për Report Tv, SPAK ka kërkuar që të mos cënohet ligji në fuqi.

Amendamenti i propozuar nga deputeti Adnor Shameti parashikon se nuk do të sekuestrohen pasuritë e krimit dhe korrupsionit që janë lënë si garanci në bankë.

Check Also

Brenda burgut ku po mbahet ish-polici që vrau George Floyd

Ish-polici që vrau George Floyd po mbahet në një burg të sigurisë së lartë, ndërkohë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 2 =