Home / Aktualitet / Tentoi të fikte bombulën e gazit, lëndohet kryefamiljari në Vlorë

Tentoi të fikte bombulën e gazit, lëndohet kryefamiljari në Vlorë

Një person ka mbetur i lënduar për shkak të flakëve të shkaktuara nga një bòmbul gazi në Vlorë. Burime bëjnë me dije se zjárri ka rënë në një pallat në zonën e ‘Ujit të ftohtë’.

Pronari i banesës ka tentuar ta fikë, por flákët i kanë shkaktuar djegie në dorë. Fatmirësisht kanë ndërhyrë forcat zjárrfikëse dhe bòmbula nuk shpërtheu.

Personi i cili pësoi djegie kryesisht në pjesën e krahut u dërgua me urgjencë në spitalin e Vlorës. Policia, ambulanca dhe zjarrfikësja në vendin e ngjarjes. Nëse forcat zjarrfikëse nuk do të ndërhynin bombla do të shpërthente, duke evituar kështu një ngjarje me përmasa të rënda.

Check Also

Humbin jetën 6 persona nga koronavirusi, dyfishohen shifrat e rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se 6 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 2 =