Home / Aktualitet / Tenderat në shëndetësi gjatë pandemisë, Manastirliu: SPAK nuk ka gjetur asnjë shkelje

Tenderat në shëndetësi gjatë pandemisë, Manastirliu: SPAK nuk ka gjetur asnjë shkelje

Tenderat në shëndetësi gjatë pandemisë, Manastirliu: SPAK nuk ka gjetur asnjë shkelje, fjalën e fundit e ka prokuroria pasi çështja është nën hetim…Ministrja e Shëndetësisë, u pyet nëse ajo mban përgjegjësi për hetimin që ka ndërmarrë SPAK për tenderat që janë bërë për shëndetësinë në kohë pandemie. Më tej Manastirliu tha se në denoncimet që PD ka bërë në SPAK për tendera nuk është gjetur asnjë shkelje.

Ministrja e Shëndetësisë  theksoi se nuk do bëjë një koment mbi çështjen e cila është nën hetim dhe se ja ka lënë Prokurorisë fjalën e fundit.

“Me hetimet e SPAK për denoncimet e bëra nga PD për shkeljet e bëra me tenderat.  Në këto procedura SPAK nuk ka gjetur asnjë shkelje në qëllimin e tyre dhe tani fjalën e ka Prokuroria nuk mund të flas për sa çështja është nën hetim”-tha ministrja

Check Also

Tragjedi në familjen shqiptare/ COVID u merr jetën dy vëllezërve brenda 24 orëve

Situata e koronavirusit duket se po del nga kontrollit, pasi vetëm dy ditët e fundit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen + 2 =