Home / Bota / Teksasi do të nis ndërtimin e një ‘muri’ gjigant përgjatë kufirit me Meksikën

Teksasi do të nis ndërtimin e një ‘muri’ gjigant përgjatë kufirit me Meksikën

Teksasi do të ndërtojë një mur të gjatë përgjatë kufirit me Meksikën. Lajmi është bërë i ditur nga Guvernatori i këtij shtetit, gjatë Samitit të Sigurisë Kufitare që po mbahet në Del Rio.

“Ne duhet të ndërtojmë një kufi (mur). Unë kam qenë këtu poshtë duke biseduar me njerëzit në Luginën e Rio Grande dhe mënyra se si ata janë duke u tejkaluar është e dënueshme. Është katasfrofike ajo që ka bërë administrata e Biden”, ‘tha Abbott për Fox Neës

Kujtojmë që rreth një muaj më parë, me urdhër të Presidentit amerikan, Joe Biden, u ndalua ndërtimi i murit kufitar midis SHBA dhe Meksikës. Kjo shërbeu si një dëshmi nga Biden, që do të ndjekë një politikë ndryshe me emigrantët, në krahasim me paraardhësin e tij.

Check Also

Biden paralajmëron Putin: Nëse Alexei Navalny vdes, pasojat për Rusinë do të jenë shkatërruese

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka dhënë një mesazh të prerë dhe paralajmërues për homologun …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − three =