Home / Aktualitet / Taulant Balla bën deklaratën e fortë, “sulmon” Sali Berishën dhe Ilir Metën

Taulant Balla bën deklaratën e fortë, “sulmon” Sali Berishën dhe Ilir Metën

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla sulmoi kreun e opozitës, Lulzim Basha dhe presidentin Ilir Meta që sipas tij janë duke bashkëpunuar me ish-gjyqtarë dhe prokurorë të korruptuar duke u premtuar se do të rikthehen në detyrë.

Sipas Ballës, ata duan të kthejnë mbrapsht reformën në drejtësi

“Dua të them hapur, Sali Berisha dhe Ilir Meta duhet t’i ndërpresin takimet me gjyqtarë dhe prokurorë të larguar nga vetingu duke u premtuar se do të rikthehen në detyrë. Nuk mund të kthehet mbrapsht reforma në drejtësi”, tha Balla për Euro News Albania.

Check Also

Këshillat që duhet të dini nëse po kaloni një ditë të keqe

Nuk ka lumturi të përhershme, por ka një rrugëtim drejt saj që mund të jetë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × two =