Home / Tag Archives: vranesira

Tag Archives: vranesira

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Kontinenti Europian është përfshirë nga aktiviteti masave ajrore të ftohta të cilat do të ifluncojnë mot me rreshje dhe temperatura të ulëta në territorin e Shqipërisë. Në vendin tonë do të rikthehen rreshjet e shiu tme intesitet kryesor në Veripërendim dhe rreshje bore në Verilindje dhe Juglindje deri në lartësitë …

Read More »

Vranësira dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për sot

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas herëshme mbizotërojnë gjatë orëve të para të ditës së sotme, ndërsa ndonjë shi i izoluar do ketë në veriperëndim të Shqipërisë. Mesdita sjell dominim të kthjellimeve, por sërisht mbrëmja shton vranësirat duke sjellë reshje shiu fillimisht në zonat bregdetare dhe gradualisht përfshijnë gjithë …

Read More »