Home / Tag Archives: Vlore

Tag Archives: Vlore

Meta i përgjigjet Ramës

Presidenti Ilir Meta ka folur nga Selenica në lidhje me thumbimet e kryeministrit Rama për situatën e përmbytjeve në vend. Në një konfenrencë për gazetarët, Meta iu përgjigj duke thënë: “Jam me fat që nuk isha në Vlorë kur ndodhi përmbytja e madhe se as komerdarja s’më shpëton mua dhe …

Read More »

Drogë dhe vjedhje, OFL ‘zbarkon’ në Vlorë dhe Durrës, u kërkon deklarimin e pasurisë 3 të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar vetë deklarimin e pasurisë 3 të dënuarve për ‘prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike’ si dhe ‘Vjedhje me pasojë vdekjen’. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të …

Read More »