Home / Tag Archives: Vlore

Tag Archives: Vlore

Kapet 38-vjeçari me kokainë në Vlorë

Policia e Vlorës ka arrestuar një 38-vjeçar pasi është kapur me kokainë. Uniformat blu bëjnë me dije se është prangosur E. Xh., 38 vjeç. Gjatë kontrollit fizik këtij të fundit i është gjetur një sasi lënde narkotike e dyshuar kokainë. “Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e  Policisë Sarandë …

Read More »

Zjarret/Ministria e Mbrojtjes: Vijon puna nga ajri në Vlorë, Gjirokastra nën monitorim, si paraqitet situata në Shkodër, Pukë, Elbasan dhe Dibër

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion për situatën e zjarreve për të gjitha vendet e prekura teksa disa vatra vijojnë të jenë aktive. Në njoftimin e ministrisë thuhet se situata në Gjirokastër po mbahet nën monitorim dhe është bërë e mundur shuarja e të gjithë vatrave të zjarrit, ndërkohë po …

Read More »