Home / Tag Archives: viktima

Tag Archives: viktima

Rreth 3.3 milionë raste në të gjithë botën/ Kina epiqendra e virusit 1 të infektuar/ SHBA shënon 1884 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara pozitivë me koronavirusi në gjithë botën është rreth 3.3 milionë, kurse numri i përgjithshëm i viktimave është në pragun e 240 mijë. Raportohet se në SHBA në 24 orët e fundit u regjistruan 1883 vdekje nga infeksioni i Covid. Në total janë 64 …

Read More »

Shifra të frikshme/Koronavirusi në SHBA ka shkaktuar më shumë viktima se lufta e Vietnamit

Shtetet e Bashkuara kanë kaluar shifrën e 1 milion personave të prekur me koronavirus, vetëm pak muaj pasi sëmundja mbërriti në kontinentin amerikan. Bazuar në të dhënat e ”Worldometers,  1,064,572, persona janë infektuar, dhe 61,669 amerikanë kanë gjetur vdekjen, më shumë se ushtarët e vrarë në Luftën e Vietnamit. Gjatë …

Read More »