Home / Tag Archives: viktima

Tag Archives: viktima

Covid-19 / Mbi 280 raste të reja, ja sa viktima u shënuan gjatë 24 orëve në Kosovë

Rritje e shifrave të të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, të mërkurën janë konfirmuar 281 të infektuar pas 932 testeve. Ndërsa katër persona e kanë humbur jetën në pak orë nga Covid-19. Raste aktive aktualisht janë 2.658. Autoritetet shëndetësore kanë konfirmuar …

Read More »

Bilanc i rëndë/ 257 raste të reja në 24 orët e fundit, 5 persona humbin jetën në vend nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, nuk kanë mundur që të fitojnë betejën me Covid-19, 5 persona. “Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një 65 vjeçar nga Kavaja, një …

Read More »

Rëndohet bilanci i koronavirusit/ 3 të vdekur dhe mbi 100 raste të reja në vend(SHIFRAT E FUNDIT)

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publikuar shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vend. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 152 raste pozitive, ndërkohë që raportohet për 3 viktima. Fatkeqësisht ka humbur jetën një 56-vjeçar nga Tirana, një 63-vjeçar nga Bulqiza dhe një i moshuar nga …

Read More »

Rëndohet situata e COVID-19/ 3 persona humbin jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend, mes viktimave dhe një i ri

3 viktima dhe 131 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, Ndërkohë në spitalet COVID po trajtohen 189 pacientë nga të cilët 16 janë në terapi intensive dhe 5 të intubuar. Njoftimi i Ministrisë: Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën …

Read More »