Home / Tag Archives: vetting

Tag Archives: vetting

Bardhi: Pa pastruar politikën nuk mund të pastrohet territori, vetting!

TIRANË Sekretari i përgjithshëm i PD i është përgjigjur përmes një postimi në facebook, deklaratave të kryeministrit Rama në takimin me kryebashkiakët. “I vetmi kontribut tetëvjeçar i Ramës për pastrimin e mbetjeve, është ndërtimi i inceneratorëve për t’u vjedhur paratë shqiptarëve…Pa pastruar politikën nuk mund të pastrohet territori. #vettingnëpolitikë”- shkruan …

Read More »

Vetingu në polici/ Konfirmohet në detyrë Ardian Çipa, ish-drejtori i policisë së Tiranës

Konfirmohet në detyrë ish drejtori i Policisë së Tiranës, Ardian Çipa, ky vendim është marrë ditën e sotme nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimi. Ish kandidati i Byrosë Kombëtare të Hetimit me një karrierë të gjatë në policinë e Shtetit, Ardian Çipa iu nënshtrua filtrimit në kuadër të vettingut në …

Read More »

U dënua me 2 vite burg për rryshfetin 6 milion lekë, KPK mbyll vettingun për ish-gjyqtarin Ibrahim Hoxha

Komisioneri Publik ankimon vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për përfundimin e procesit të vettingu për ish-gjyqtarin Ibrahim Hoxha. Sipas KP, Kolegji i Posaçëm i Apelimit duhet të vendosë për rastin e ish-gjyqtarit Hoxha, dhe më këtë rast të qartësojë KPK për çështje të ngjashme. Në vendimin për mbylljen …

Read More »

Ndërpritet Vettingu/ Një anëtar i KPK pozitiv me Covid-19, 11 të tjerët presin përgjigjet e tamponit

Një nga anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka rezultuar pozitivme koronavirus. Tamponit iu janë nënshtruar dhe 11 komisionerë të tjerë të këtij institucioni për të parë nëse do jenë infektuar apo jo. Teksa janë në pritje të përgjigjes, mësohet se puna për Vettingun është pezulluar deri në një …

Read More »