Home / Tag Archives: Vaksina

Tag Archives: Vaksina

SHBA jep lajmin e mirë: Vaksina anti-covid del në nëntor

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftoi zyrtarët e shëndetësisë në të 50 shtetet që të jenë gati për vaksinën në 1 nëntor. Vaksina del kështu vetëm pak përpara zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit. Tre dokumente, të hartuara në datën 27 gusht, përshkruajnë …

Read More »

Deklarata shpresëdhënëse e ish- kreut të OBSH-së: Covid-19 do të zhduket vetë, nuk do kemi nevojë për vaksinë

Koronavirusi ka gjunjëzuar botën dhe lufta më e madhe sot është nxjerrja sa më parë në treg e një vaksinë. Mirëpo, çdo ditë ka deklarata dhe informacione të ndryshme në lidhje me këtë virus të panjohur. Së fundmi, ish-drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka deklaruar se nuk ka nevojë …

Read More »

(VIDEO)Gjermania dhe SHBA bashkojnë forcat/Nis testimi i vaksinës anti Covid-19/ Ja kur do të jetë gati

Një tjetër provë shpresë-dhënëse ka filluar për një vaksinë kundër koronavirusit. Një bashkëpunim mes dy kompanish — njëra amerikane dhe tjetra gjermane filloi javën a kaluar në Shtetet e Bashkuara. Disa pjesëmarrës janë studentë të mjekësisë. Në mbarë botën disa prova janë në proces e sipër për të gjetur një …

Read More »

Raporti/ FBI ngre alarmin: Kina po kërkon të vjedh informacionet e vaksinës anti Covid-19

Hakerat kinezë janë vënë në punë për të vjèdhur sekretet e lûftës kundër koronavirusit. Është ky álármi që sipas CNN është dhënë nga FBI dhe Homeland Security. Po sipas prestigjiozes amerikane, hakerat e dragoit aziatik nuk janë të vetmit që po kërkojnë të vjèdhin informacione mbi përgatitjen e vaksinës anti …

Read More »

Bota po e pret me padurim! Kur do të jetë gati vaksina? Përgjigjen e kanë shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit

Vaksina e koronavirusit do të jetë gati në shtator. Studiuesit e Universitetit të Oksfordit në Britaninë e Madhe janë një hap larg nga ajo çfarë bota po pret me padurim. Një ekip shkëncëtarësh ndërkombëtar që po punojnë për vaksinën kundër COVID-19 në universitetin e Mbretërisë së Bashkuar kanë raportuar miliona …

Read More »