Home / Tag Archives: Tirane

Tag Archives: Tirane

E trishtë/ Tjetër humbje për “bluzat e bardha”, COVID i merr jetën mjekes në Tiranë

Ditën e sotme është regjistruar një tjetër viktimë nga radhët e bluzave të bardha nga Covid-19. Urdhri i Mjekëve të Shqipërisë bëri me dije se koronavirusi i ka marrë jetën mjekes endokrinologe në Tiranë, Valentina Liles. Urdhri i Mjekëve të Shqipërisë i ka shprehur ngushellimet familjarëve dhe kolegëve të viktimës. …

Read More »

Bashkia e Tiranës kërkoi lirimin e zyrave të FRD, Meta i revoltuar: Përpjekje për grusht shteti…

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas përplasjes me policinë në zyrat e FRD, ndërsa e konsideroi kërkesën e Policisë së Bashkisë për lirimin e tyre, si një “përpjekje për grusht shteti”. Meta tha se po kalonte rastësisht pranë zyrave, kur është marrë në telefon nga kreu i kësaj partie, Sali …

Read More »

Zjarr i madh në Tiranë, flakët shpërthejnë në një dyqan, përhapet edhe në ballkonet e banesave(FOTO)

TIRANË – Një dyqan është shkrumbuar nga flakët mëngjesin e sotëm në Tiranë, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar. Ngjarja ka ndodhur në rrugë “Stefanaq Pollo”, pranë zonës së njohur si “Varri i Bamit”. Subjekti që tregtonte mallra të ndryshëm është shkrumbuar komplet, ndërsa raportohet se vlera e dëmit është …

Read More »