Home / Tag Archives: Tirane

Tag Archives: Tirane

Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, qytetarët në panik, policia jep detajet e para

Një banesë është përfshirë nga flakët në zonën e Liqenit të Thatë, në Tiranë. Policia bën me dije se nga ngjarja janë shkaktuar vetëm dëme materiale, e nuk paraqiti rrezikshmëri për banorët. Sherbimet e zjarrfikses ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit. Njoftimi Tiranë/Informacion paraprak Më datë …

Read More »

“Shpërthen” COVID-19/ Mbyllet kopshti në Tiranë, infektohen 2 edukatore në Berat

Kopshti 41, pranë drejtorisë së higjienës në Tiranë, ka mbyllur dyert për shkak se ka rezultuar pozitivë drejtoresha, një edukatore dhe një prej sanitareve. Burimet thanë për “Abc News” se ato ndodhen në gjendje të stabilizuar shëndetësore dhe janë izoluar në shtëpi. Aktualisht nuk rezulton i infektuar asnjë prej fëmijëve …

Read More »

I bëri kërdinë dyqaneve në Tiranë, kapet “skifteri” bashkë me 7 të tjerë, ja akuzat që rëndojnë mbi ta

Policia e Tiranës ka arrestuar 8 persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit M. H., 21 vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin që menaxhonte, shërbimet e Policisë kanë gjetur një …

Read More »

LISTA/ Nga Julian Deda e Robert Budina deri tek Grida Duma, kush janë 140 kandidatët e PD-së në qarkun e Tiranës

Janë zbardhur emrat e 140 kandidatëve të mundshëm për deputetë nga ana e PD-së në qarkun e Tiranës. Ndërkohë që nga votimet e anëtarësisë në bazë është vetëpërjashtuar Lulzim Basha, Edi Paloka dhe Gazment Bardhi, të cilët do të vendosin ku do të kandidojnë në një moment të dytë. DEGËT …

Read More »