Home / Tag Archives: temperatura

Tag Archives: temperatura

Sot mot i vranët dhe ftohtë, temperaturat për sot

Vijon ndikimi i masave ajrore të ftohta, por të kthjellëta në të gjithë Gadishullin e Ballkanit. Për pasojë edhe në vendin tonë dita nis me kthjellime por në zonat malore vijojnë të jenë prezent ngricat dhe temperaturat e ulëta. Parashikohet që këto kushte atmosferike të na shoqërojnë edhe gjatë natës, …

Read More »

Moti sot me diell dhe i ftohtë, temperaturat

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga -4°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 03°C në 11°C dhe në …

Read More »

Mot me diell por i ftohtë, temperaturat për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga -7°C në 02°C, në zonat e ulëta nga 00°C në 08°C dhe në …

Read More »

Vishuni mirë se i ftohti erdhi/ Temperaturat për sot

Territori Shqipëtar do të përfshihet nga masa ajrore të qëndrueshme të cilat vijnë nga veriu i kontinentit Europian duke sjell dhe renie të ndjeshme të tempertatuarve. Sipas MeteoAlb, vendi ynë në pjesën më të madhe do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, POR në Juglindje parashikohet që vranësirat të …

Read More »