Home / Tag Archives: teatri

Tag Archives: teatri

Altin Bashën në krye të Teatrit Eksperimental, Kiço Londo: Ndihem sikur më kanë larguar nga shtëpia ime

Altin Basha këtë të martë është prezantuar si Drejtori i ri i Teatrit Eksperimental. Në marrjen e postit të tij ka qenë prezent ish-drejtori Kiço Londo dhe Ministrja e Kulturës, Elva Margariti. Londo e komenton lënien e postit të drejtorit të teatrit Eksperimental sikur të ishte një largim nga shtëpia e …

Read More »

Europa e “zhgënjyer” me ne, negociatat me BE në rrezik?!Reagon deputeti i CDU: Nxitim dhe dhunë në shembjen e Teatrit

Shembja e Teatrit Kombëtar, natën dhe pa dialog, ka shkaktuar indinjatë në BE. Pas Komisionit, Europian dhe Europa Noste, ka reaguar i zhgënjyer edhe deputeti i CDU, Johann Wadephul. Wadephul, i cili është një nga mbështetësit më të fortë për prespektivën europiane të Shqipërisë, ka dënuar shembjen e Teatrit me …

Read More »

Pas Bashës, gjobitet dhe i hiqet patenta edhe Monika Kryemadhit për grumbullimin te teatri

Pas kreut demokrat Lulzum Basha është gjobitur dhe i ishte hequr patenta edhe Monika Kryemadhi. Njoftimi i policisë: Policia e Tiranës, në vijim të monitorimit për zbatimin e masave kufizuese të përcaktuara në Aktin Normativ Nr. 3, datë 15.03.2020 “Për marrjen e masave të veçanta administrative gjatë kohëzgjatjes së periudhës …

Read More »

“Politikan i padenjë”/ Shembja e teatrit pas pandemisë/ Reagon ashpër politikania gjermane kundër Erjon Veliaj

Doris Pack, politikane gjermane e mirënjohur, anëtare e këshillit të Fraksionit Evropian të partive popullore, ka publikuar një status në Twitter ku kritikon publikisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj. Ajo ka shprehur indinjatë për qëndrimin e mbajtur prej tij ndaj mbështetjes së ofruar nga KE dhe BE që …

Read More »