Home / Tag Archives: Spartak Ngjela

Tag Archives: Spartak Ngjela

“Këto janë tri pikat e tij të forta”, Spartak Ngjela tregon kush do t’i fitojë zgjedhjet e 25 prillit

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka mendimin se fitorja e Lulzim Bashës, në zgjedhjet e 25 prillit është e pamundur. Avokati shtoi se Basha nuk ka skemë fituese . “Fitorja e Lulzim Bashës është imposibilitet absolut. Për t’u krijuar rezultantja janë tri forca që influencojnë direkt. Është fushata elektorale të …

Read More »

Po synohet destabilizimi? Spartak Ngjela: SHBA nuk mund t’i lejojnë mercenarët rusë të…

Koha sot në Shqipëri po punon underground – domethënë në mënyrë të nëndheshme. Por, gjithmonë në favor të shqipëtarëve dhe të Shqipërisë. Në Shqipëri në këtë kohë ka zgjedhje politike, por ka edhe një stërvitje të madhe ushtarake të NATO-s, në territorin shqiptar. Në Shqipëri, në funksion të stërvitjes, ka …

Read More »

Politka e re amerikane dhe Shqipëria

Nga Spartak NGJELA- Politika amerikane po ndryshon dhe është duke dalë nga dëmet e mëdha që i shkaktoi asaj dhe Perëndimit, në katër vjet, Donald Trump. Ka qenë histori e hidhur për Amerikën dhe të gjithë Perëndimin, nënshtrimi prej lakeu që ish presidenti Trump i bëri me lëshime dëmtuese politikës …

Read More »

Nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Spartak Ngjela dhe liston arsyet pse ky është fillimi i njohjes reciproke

Spartak Ngjela/ Marrëveshja e Uashingtonit, ipso jure, është njohja e Kosovës si shtet i pavarur nga Serbia Kjo marrëveshje është një hap përpara drejt prestigjit ndërkombëtar të Kosovës dhe të të gjithë botës shqiptare në Ballkanin Perëndimor. Ndonëse vetëm një marrëveshje ekonomike, në thelb, kjo është fillimi racional i njohjes …

Read More »