Home / Tag Archives: Spanje

Tag Archives: Spanje

VIDEO/ Kosova i shënon supergol Spanjës

Kosova zhvillon sfidën e dytë kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’, ndërsa për kundërshtar e ka Spanjën në Estadio de La Cartuja të Sevillas. Kosova ka ngushtuar epërsinë ndaj Spanjës në minutën e 70’. Mesfushori, Besar Halimi, ka shfrytëzuar një dalje të gabuar të Simon duke shënuar një gol shumë …

Read More »

Spanjollët më të lumtur se kurrë! Hiqen masat izoluese, mijëra njerëz dalin nëpër rrugët dhe plazhet e vendit

Sot nëpër rrugët e Spanjës u panë të dilnin shumë njerëz, pasi qeveria mori vendimin e lehtësimit të masave kufizuese. Çiklistët dhe vrapuesit dolën në rrugë dhe në bregdetet e të Spanjës ndërkohë që kryeministri bëri thirrje që publiku të veprojë me përgjegjësi. Vendet e tjera evropiane gjithashtu kanë filluar …

Read More »

Covid-19/Situata në Spanjë vijon të qetësohet, shënohen 331 viktima dhe 2,706 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata nga koronavirusi vijon të qetësohet disi në Spanjë. Ministria e Shëndetësisë në vend ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 301 viktima nga Covid-19. Numri i përgjithshëm i vdekjeve tashmë ka shkuar në 23,822. Ndërkohë janë regjistruar edhe 2,706 raste të reja duke e çuar në …

Read More »