Home / Tag Archives: spak

Tag Archives: spak

SPAK sekuestron llogaritë bankare të kardiologut Edvin Prifti

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur sekuestro mbi 2 llogari bankare të kardiologut, Edvin Prifti. Prifti, aktualisht është nën masën e sigurimit “Pezullim i ushtrimit të një detyre apo shërbimi publik”, i dyshuar për kryerjen e veprave të “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione …

Read More »

PD: SPAK lejoi deformimin e votës më 25 prill

Partia Demokratike akuzon SPAK-un se nuk veproi për të parandaluar shit-blerjen e votave pas padive të bëra nga opozita para zgjedhjeve të 25 prillit. Belind Këlliçi, i zgjedhur deputet nga radhët e PD-së në këto zgjedhje foli për “dhjetëra përfaqësues të Partisë Socialiste, drejtues të administratës qendrore dhe lokale, njerëz …

Read More »

Trafik droge nga Shqipëria në Itali, SPAK kërkon 63 vite burg për anëtarët e grupit ‘Habilaj’

Iu doli në përgjime emri si kurshërinj të ish ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahirit. Prokuroria e Posaçme SPAK kërkoi 63 vite burg në total për anëtarë të grupit kriminal të ashtuëquajtur Habilaj. Ata akuzohen për trafik e kultivim narkotikësh në kuadër të grupit kriminal. Konkretisht SPAK kërkoi për Moisi Habilajn, 18 …

Read More »

“Krimi zgjedhor kërcënim për ditën e nesërme”, Meta me tone të revoltuara i bën thirrje SPAK

Në konferencën e jashtëzakonshme, Presidenti Ilir Meta deklaroi se krimi zgjedhor përbën kërcënim për ditën e nesërme. Ai theksoi se ky është procesi zgjedhor me i rëndësishëm dhe se do jetë vendimtar për 100 vitet e ardhshme. “Krimi zgjedhor kërcënim për ditën e nesërme. Jam këtu për t’u bërë thirrje …

Read More »

Çekaj, SPAK-u, Çapajt e armët!

Nga Flamur VEZAJ- Perseri kapet kokaine ne kontenierin e bananeve te Arber Çekajt! Imagjinoni cfare pune ka bere SPAK-u qe ka lene perseri ne qarkullim kompanin e bananeve E magazinen per te vazhdu biznesin edhe nga burgu! Po te kishte sekuestruar e konfiskuar ndoshta nuk do derrmohej imazhi i SPAK-ut …

Read More »