Home / Tag Archives: sondazhe

Tag Archives: sondazhe

Biden kryeson bindshëm në sondazhe, pritet që të marrë shumicën në votat kolegjiale

Më pak se dy javë i ndajnë amerikanët nga zgjedhjet presidenciale që zhvillohen më 3 Nëntor, një përballje e ashpër mes republikanit Trump që kërkon rizgjedhjen në Shtëpinë e Bardhë dhe rivalit demokrat Biden. Ish-zv/presidenti kryeson bindshëm me 9% diferencë ndaj presidentit aktual, siç tregojnë edhe këto shifra të analizave …

Read More »