Home / Tag Archives: Skënder Brataj

Tag Archives: Skënder Brataj

Mbledhja e Komitetit Teknik, flet Skënder Brataj: Këto janë zonat më të prekura nga koronavirusi në vend

Këtë të mërkurë është mbajtur mbledhja e Komitetit Teknik të Ekspertëve. Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj tregoi zonat me përhapjen më të madhe të Koronavirusit, ku kryeson Tirana. Ai shtoi se është vënë re rritja e rasteve dhe në fshatra dhe bashki të vogla. “Qendra e Urgjencës Mjekësore tregon qëndrueshmëri të thirrjeve, …

Read More »

“Kemi nevojë për lajme të mira”/ Brataj: Covid-19 nuk është më agresiv, ja ç’po ndodh në Urgjencën Kombëtare!

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj,ka komentuar shifrat e larta të infektimeve dhe viktimave nga koronavirusi gjatë verës me anë të një shkrimi të gjatë në rrjetet sociale. Brataj thekson se pavarësisht rritjes së shifrave agresiviteti i virusit nuk i njëjtë me muajt mars-prill, pasi në të vërtetë, siç thekson …

Read More »