Home / Tag Archives: skandal

Tag Archives: skandal

Skandal në Policinë e Durrësit / Arrestohet oficeri, vishte shpërndarësit me uniforma policie dhe arrestonin rivalët

Skandal në Drejtorinë Vendore të Policisë së Durrësit, pasi është arrestuar në flagrancë Specialisti për Narkotikët Edvin Sinani, i cili akuzohet për “Shpërdorimit të detyrës“ dhe “Prodhim e shpërndarje të lëndëve narkotike”. Efektivi kontrollonte trafikun e narkotikëve në Durrës së bashku me disa persona të tjerë, ndërkohë që nga këta …

Read More »

Skandali me tenderin e uniformave të policisë/ Provat ndriçojnë maskimin e skemës mashtruese

Në faqen 41 të raportit, pjesë e dosjes së aferës së tenderit për blerjen e uniformave të Policisë së Shtetit, depozituar në  Strukturën e Posaçme Antikorrupsion (SPAK), nga zv kryetari i Parlamentit Myslym Murrizi, e që “Arberianews.net” po e sjell të publikuar faqe për faqe, lexohet: Në datë 3.08.2020 ndërsa …

Read More »