Home / Tag Archives: shqipëria

Tag Archives: shqipëria

Kishte ardhur nga Shqipëria / Kapet në Peleponez skafi me 1200 kg kanabis, arrestohen ‘transportuesit’

Një super operacion anti-drogë është zhvilluar në shtetin fqinj, Greqi, ku janë sekuestruar plot 1200 kg kanabis, në një zonë pranë Gjithios në Peloponez. Sipas informacioneve të para rezulton se ngarkesa ka mbërritur me skaf nga Shqipëria dy ditë më parë dhe ishte shkarkuar në një zonë të izoluar në …

Read More »

Rama “shuplakë” Metës: “Çfarë borxhi ka Shqipëria që të durojë shkallimet e tua!?”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas deklaratës së Presidentit Ilir Meta i cili sot iu drejtua me një letër Asamblesë së PS. Në një postim në Twitter, kryeministri shqiptar pyet Presidentin se “çfarë borxhi të ka Shqipëria, që të dëgjojë shkallimet e tua”. “Ilir çfarë borxhi të ka Shqipëria …

Read More »

MSH publikon të dhënat/ Rritet numri i rasteve pozitive, 3 viktima dhe 140 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID-19 në Shqipëri: Janë kryer 905 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 158 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV-2. Janë shëruar 140 qytetarë, duke e çuar …

Read More »