Home / Tag Archives: Shqiperi

Tag Archives: Shqiperi

Përforcohen dyshimet/ Ish deputeti publikon tabelat zyrtare: Koronavirusi ka hyrë në Shqipëri që në muajin Janar

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia ka botuar tabelat zyrtare të sistemit alert në QSUT. Sipas Spahisë, tabelat tregojnë se Covid-19 është shfaqur në Shqipëri që në janar. “Të gjithë i mbajmë mend edhe raportimet mediatike për fluks e rradhë të gjata jo vetëm në QSUT. Nga tamponët e realizuar …

Read More »

Habit mjeku i njohur, nxjerr pamjet: Koronavirusi ka qenë prezent në Shqipëri që në janar

“Koronavirusi ka qenë prezent në Shqipëri qysh në janar.” Ky është përfundimi që kanë dalë mjeku Mjeku Gëzim Xhepa dhe imazheristi Renato Osmenaj. Ata kanë publikuar grafitë e mushkërive të disa pacientëve dhe sipas tyre, këto raste janë trajtuar në spitalin Infektiv qysh në janar 2020. “Sot, falë mikut dhe …

Read More »

Alarmi i fortë i Bankës Botërore/Ja arsyeja përse ekonomia shqiptare do të goditet fort nga kriza e koronavirusit

Rajoni i Ballkanit Perëndimor pritet të bjerë në recesion në vitin 2020, ku të gjashtë vendet parashikojnë normë negative të rritjes ekonomike teksa vijojnë përpjekjet për të trajtuar efektet ekonomike të pandemisë së COVID-19. Raporti i Rregullt ekonomik I Bankës Botërore nënvizon se recesioni do të jetë veçanërisht i rëndë …

Read More »

Ngjarje të rënda njëra pas tjetrës/Vdes papritur i moshuari duke pritur radhën në bankë, një tjetër gjendet i vetëvarur

Dy persona humbin jetën në rrethana misterioze në Elbasan. Një 70 vjeçar, banues në një fshat të Elbasanit, ndërsa priste rradhën të merrte shërbim në sportelet e një Banke të nivelit të dytë është rrëzuar papritur dhe është përplasur mbi një bordurë duke dëmtuar rëndë edhe kokën. Personi në fjalë …

Read More »