Home / Tag Archives: SHBA

Tag Archives: SHBA

(VIDEO)Gjermania dhe SHBA bashkojnë forcat/Nis testimi i vaksinës anti Covid-19/ Ja kur do të jetë gati

Një tjetër provë shpresë-dhënëse ka filluar për një vaksinë kundër koronavirusit. Një bashkëpunim mes dy kompanish — njëra amerikane dhe tjetra gjermane filloi javën a kaluar në Shtetet e Bashkuara. Disa pjesëmarrës janë studentë të mjekësisë. Në mbarë botën disa prova janë në proces e sipër për të gjetur një …

Read More »

Kina “molla e sherrit” mes SHBA dhe OBSH/ Kjo e fundit i përgjigjet Trump: Koronavirusi është me origjinë natyrore

Drejtori ekzekutiv i Programit të Emergjencave Shëndetësore pranë Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Mike Ryan, përgënjeshtroi pretendimin e presidentit amerikan Donald Trump se koronavirusi ka dalë nga një laborator në Wuhan të Kinës. Ndërkohë, drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, në qendrën e OBSH-së në Gjenevë të Zvicrës, …

Read More »

Rreth 3.3 milionë raste në të gjithë botën/ Kina epiqendra e virusit 1 të infektuar/ SHBA shënon 1884 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara pozitivë me koronavirusi në gjithë botën është rreth 3.3 milionë, kurse numri i përgjithshëm i viktimave është në pragun e 240 mijë. Raportohet se në SHBA në 24 orët e fundit u regjistruan 1883 vdekje nga infeksioni i Covid. Në total janë 64 …

Read More »

Shifra të frikshme/Koronavirusi në SHBA ka shkaktuar më shumë viktima se lufta e Vietnamit

Shtetet e Bashkuara kanë kaluar shifrën e 1 milion personave të prekur me koronavirus, vetëm pak muaj pasi sëmundja mbërriti në kontinentin amerikan. Bazuar në të dhënat e ”Worldometers,  1,064,572, persona janë infektuar, dhe 61,669 amerikanë kanë gjetur vdekjen, më shumë se ushtarët e vrarë në Luftën e Vietnamit. Gjatë …

Read More »

Kim Jong Un është fshehur për të shmangur ekspozimin ndaj Covid-19? Ministri i Jugut thotë se ata e dinë vendndodhjen e Kim Jong Un

Koreja e Jugut tha sot se e di vendndodhjen e Kim Jong Un pasi vazhdojnë të dëgjohen thashethemet se udhëheqësi i Veriut është i sëmurë rëndë ose i vdekur. Ministri i Jugut Kim Yeon-chul u tha ligjvënësve se “qeveria është në dijeni të vendndodhjes së Kim Jong Un“, pa shpjeguar …

Read More »